. JUSTIČNÍ KANÁL

JUSTIČNÍ KANÁL
... sledujte výkon práva v českých zemích ...

Zločinec, nebo oběť?!

Pan Ing. Jiří Fiala čelí opakované kriminalizaci pro své postoje a výroky, jejichž adresáty jsou různí představitelé soudních a dalších státních struktur. Těch struktur, které panu Fialovi působí mnohaletá příkoří jako tátovi, který odmítá vzít za "normální", že jeho vztahy s dětmi jsou úmyslně likvidovány a obětovány panujícím zvrhlým poměrům v tzv. opatrovnickém soudnictví. Pan Fiala je člověk přímý a jím volené prostředky nejsou salónní; struktury s ním ovšem také nejednají v rukavičkách. Vzájemná averze se tak "zákonitě" stupňuje, postavení obou stran je však nerovné. Takže pan Fiala opět sedí ...

Svou podporu mu můžete vyjádřit dopisem na adresu:

Vážený pan
Ing. Jiří Fiala, 11. 8. 1963
Vazební věznice Praha Pankrác
P. O. Box 5
140 57 Praha 4

V dopise mu pošlete i papír s obálkou a známku, aby vám mohl odpovědět.

Podle dosavadních informací se zdá, že bezprostřední záminkou k uvěznění Ing. Jiřího Fialy se stal incident u Obvodního soudu pro Prahu 9 dne 27. 4. 2006. Laskavý divák se může vlastními smysly přesvědčit, že pan Fiala byl sice vyvlečen ze soudní síně justiční stráží, ovšem on sám nikoho verbálně ani fyzicky nenapadl a také jeho přítomnost ve veřejné soudní budově a v jednací síni před zahájením veřejného jednání soudu není žádným zločinem, jen svobodným projevem svobodného jednání svobodného občana.


Videosoubor spustíte tlačítkem "Play" v přehrávači

Obvodní soud pro Prahu 9, 27. dubna 2006
(video streaming 96 kb/s, .wmv; 20 min)


AHA plátek 29. 4. 2006

Viz také: Vánoční rozhovor s Ing. Jiřím Fialou. O knížkách, vánocích ve vězení i občanské statečnosti. Natočeno 29. prosince 2005.Aktuálně, 20. 7. 2006:

Při hlavním líčení Obvodního soudu pro Prahu 7 dne 23. 6. 2006 byl pan Fiala zproštěn obžaloby v podstatné části jedné své věci, kde je svévolně kriminalizován za kritiku práce některých soudců a soudkyní.

Dne 18. 7. 2006 vydal Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku rozhodnutí, podle kterého český tzv. právní stát porušil základní lidské právo pana Fialy na rodinný život.

Tisková zpráva sdružení Spravedlnost dětem

Rozhovor s Ing. Jiřím Fialou


Aktuálně, 30. 5. 2006:

Prezident Jiřímu Fialovi udělil milost!

Prezident republiky využil svého práva podle § 366 odst. 3 trestního řádu a dnes nařídil propustit obviněného z vazby, aby nebyly znemožněny předvolební aktivity kandidáta do Poslanecké sněmovny PČR. Prezident tak učinil v přesvědčení, že všichni kandidáti do nadcházejících voleb mají mít rovné podmínky pro svou předvolební kampaň a že škoda, která by uvězněním kandidáta vznikla, by byla nepoměrně větší, než když bude proti obviněnému vedeno stíhání na svobodě.

Zpravodajství ČT24

První okamžiky na svobodě ... První okamžiky na svobodě ... První okamžiky na svobodě ...
První okamžiky na svobodě ... První okamžiky na svobodě ... První okamžiky na svobodě ...
První okamžiky na svobodě ...


Aktuálně, 22. 5. 2006:

Milost pro Fialu!

Předseda Strany zdravého rozumu Petr Hannig dnes požádal prezidenta republiky o milost pro Jiřího Fialu, kandidáta této strany ve volbách do Poslanecké sněmovny. Pozastavil se nad tím, že nedávný fyzický střet kandidátky Strany zelených Kateřiny Jacque s policií byl daleko závažnější, než rozmluva pana Fialy se svou zákonnou soudkyní. Přesto se Kateřina Jacque stala mediální obětí policejní zvůle, zatímco pan Fiala byl uvržen do žaláře!

Podle aktuálního zjištění je Ing. Fiala obviněn z trestných činů údajného útoku na státní orgán, údajného zasahování do nezávislosti soudu a údajného výtržnictví! Důvodem, resp. záminkou pro vazbu, je pak přesvědčení státních zástupkyň - kamarádek soudkyně Svobodové - že by mohl pokračovat ve své "trestné činnosti"!

Jiří Fiala byl také eskortován z vazební věznice k hlavnímu líčení v jiné své trestní věci, což umožnilo jeho přátelům projevit mu osobně spoluúčast v jeho spravedlivém odporu zvůli právních struktur.

Žádost o milost pro Ing. Jiřího Fialu může podat každý občan. Učiňte tak i Vy! Adresátem je prezident republiky Václav Klaus, Praha 1 - Hrad. Do své žádosti uveďte svůj názor na výkon práva v českých zemích, osobu pana Fialy a důvod, proč by měla být milost udělena. Dnes potřebuje solidaritu slušných lidí Jiří Fiala, zítra to můžete být Vy!
Videosoubor spustíte tlačítkem "Play" v přehrávači

Putování Petra Hanniga za milostí pro kandidáta své strany; Jiří Fiala v poutech před soudem a další zajímavosti, 22. května 2006
(video streaming 96 kb/s, .wmv; 55 min)


Aktuálně, 18. 5. 2006:

Prohlášení Jana Šinágla

... Zadržen byl 11.5.2006 v 17.00 hodin na příkaz Denisy Postupové z OSZ Praha 9 ze dne 27.4.2006. St. zástupkyně Mgr. Eva Vycpávková mi osobně telefonicky 9.5.2006 sdělovala, navíc po přeptání u náměstkyně OSZ pro Prahu 9, že žádný příkaz k zadržení ing. Jiřího Fialy nebyl vydán!? Dvanáct dní tedy OSZ pro Prahu 9 "nevědělo" o příkazu k zadržení osoby, kterou zná každý zaměstnanec na OSZ a OS pro Prahu 9?! Deník AHA ze dne 29.4.2006 měl tedy pravdu ohledně vystavení zatykače. Kdopak se asi přátelí s tímto bulvárem z OSZ Praha 9? Pan "redaktor" zveřejnil opravdové nehoráznosti: Vidíte na videozáznamu nějaký útok na veřejného činitele? Vidíte trhání soudních spisů? Vidíte pokousání justiční stráže? Vidíte roztrhání taláru soudkyně? ...


Soudní jednání v jiné trestní věci Ing. Jiřího Fialy se koná v pondělí 22. 5. 2006 v 9 hodin v budově Obvodního soudu pro Prahu 7, Ovocný trh - Praha 1. Přijďte jej všichni podpořit, je vezněn i proto, že se neohroženě zastává dalších pronásledovaných a perzekuovaných spoluobčanů!